Главная » Файлы » РАЗВИВАЛКИ » ДЕТСКИЕ ПРАЗДНИКИ

ЛЕГЕНДА ПРО СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА
03.01.2015, 12:30

Згідно з наявною інформацією, День святого Валентина відзначається вже понад 16 століть, проте свята Любові існували ще в давніші часи - період древніх язичницьких культур.

Так, у римлян на середину лютого припадав фестиваль еротизму, що мав назву Lupercalia, на честь богині кохання Juno Februata.

Відзначати День святого Валентина - свято закоханих - 14 лютого о країнах Європи почали ще в 18 столітті. У США така традиція з'явилася в 1777 році, а в Росії - на початку 1990-х років. Однак чому він вважається святом закоханих? Тут існує досить красивих легенд.

Головним "винуватцем" свята святого Валентина вважається християнський священик Валентин.

Дану історію відносять приблизно до 269 році, в той період владу над Римською імперією належала імператору Клавдію II. Воюючою римської армії не вистачало солдатів для військових походів, і воєначальник був твердо впевнений, що проблемою його "наполеонівських" планів є шлюби, так як одруженого легіонера менше турбує слава імперії, більшу частину часу він думає про те, на що прогодувати сім'ю. І щоб солдати не втратили колишньої військовий дух, за велінням імператора був виданий указ, відповідно до якого легіонерам було заборонено одружуватися.

Однак це ніяк не вплинуло на ситуацію. Допомога солдатам став надавати людина, що виконував потай обов'язки по вінчання легіонерів з їх коханими, якого не лякав імператорський гнів. Ним виявився священик, який носив ім'я Валентин, родом з римського міста Терні (Valentine of Terni). Ймовірно, за вдачею це був справжній романтик, оскільки найбільше йому подобалося мирити посварених, допомагати в написанні любовних листів і підносити на прохання легіонерів в якості подарунків квіти предметам їх пристрасті.

Не дивно, що після того, як все це дійшло до вух імператора, він розпорядився припинити його "злочинну діяльність". Все це закінчилося тим, що Валентин був засуджений на кару. Ситуація була ще трагічна й тому, що Валентин був небайдужий до доньки тюремника, якій він повернув чудесним чином зір.

Коли до страти залишався всього один день, священик написав дівчині прощального листа, в якому повідав про свої почуття, поставивши внизу підпис "Твій Валентин". Ознайомитися з його змістом дівчина змогла лише після страти священика. Примітно, що страта проводилася в день, коли римляни святкували торжество в честь Юнони, богині любові.

З того часу і виникла традиція щорічно 14 лютого шанувати пам'ять Валентина і організовувати свято всіх закоханих.

Через деякий час католицькою церквою була проведена канонізація Валентина, який виступив християнським мучеником, який постраждав за віру. У 496 році, за велінням римського Папи Геласиус (Pope Gelasius I), 14 лютого став офіційно вважатися Днем святого Валентина.

З 1969 року святий Валентин більше не був присутній у літургійному календарі католицької церкви, чому сприяла реформа богослужіння ( аналогічна доля спіткала і ряду інших римських святих, в інформації про життя яких були присутні багато суперечливих і недостовірних фактів). Хоча до 1969 року церква негативно ставилася до традиції святкування цього дня.

Але незалежно від правдивості цього, швидше за все, якраз звідти і прийшла традиція писати в День святого Валентина любовні записки - "валентинки". Також даний свято нерідко використовували для проведення весіль і вінчань. Є думка, що тоді молоді можуть розраховувати на вічну любов.

Першим же, хто написав валентинку, став Чарльз, Герцог Орлеанський. Це сталося в 1415 році - тоді, коли він сидів у в'язниці, в одиночній камері. І щоб розвіяти нудьгу, він став писати любовні послання своїй дружині.

В даний час "валентинкою" вважаються листівки з поздоровленнями, що мають форму сердечок і отримали назву "валентинки", містять найкращі побажання, освідчення в коханні, пропозиції руки і серця або просто жарти, що залишаються без підпису, одержувачу ж необхідно самому додуматися, хто ж їх написав. Поряд з листівками в день святого Валентина підносять і троянди, оскільки вважається, що вони асоціюються з любов'ю, цукерки-сердечка і інші предмети, що містять зображення сердець, що цілуються птахів. При цьому обов'язково на них присутня справедливо визнаний символ Дня Святого Валентина, яким виступає маленьке янголятко з крилами - Купідон.

Хочеться звернутися до всіх, хто збирається привітати своїх улюблених 14 лютого, з наступним побажанням: нехай Ваші почуття будуть справжніми, нехай ніжність і добро, якими Ви обдаровуєте своїх улюблених, ніколи не вичерпаються, а Ваше життя буде сповнене щастя!







Категория: ДЕТСКИЕ ПРАЗДНИКИ | Добавил: nosiki | Теги: легенда, СВЯТИЙ ВАЛЕНТИН, Свято, історія
Просмотров: 671 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar